Trzecie wybory Miss Polski na Wózku

baner-fb-800x800-v2

 

Fundacja Jedyna Taka ogłasza rozpoczęcie rekrutacji do trzecich wyborów Miss Polski na Wózku!

Fundacja Jedyna Taka ogłasza rozpoczęcie rekrutacji do trzecich wyborów Miss Polski na Wózku!

Miss Polski na Wózku 2015 to trzecia już edycja wyjątkowych wyborów mających na celu zmianę wizerunkową osób niepełnosprawnych ruchowo. Wybory adresowane są do wszystkich kobiet na wózkach, zgodnie z zasadą, że każda z nas może być jedyna taka.

Rekrutacja do wyborów trwa do 2. maja. W tym czasie każda poruszająca się na wózku kobieta może wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres: rekrutacja@jedyna-taka.pl Następnym etapem będzie głosowanie Sms internautów. Ponadto zostaną rozdane dwie dzikie karty – specjalnie powołana komisja wybierze dwie dziewczyny, które także przejdą do finału.

Gala Finałowa odbędzie się 25. lipca. Przed nią finałowa dwunastka weźmie udział w wyjątkowych dziewięciodniowych warsztatach miss . W ich trakcie odbędą się sesje zdjęciowe, dziewczyny będą ćwiczyć choreografię czy wezmą udział w spotkaniach z coachem. Każda z nich już na tym etapie będzie mogła poczuć się wyjątkowa, ale kto otrzyma koronę – dowiemy się dopiero na Gali!

Wiele z uczestniczek poprzednich edycji nadal rozwija się w modelingu czy pojawia w mediach, wspominając wybory jako coś wyjątkowego. Każdej dziewczynie Fundacja Jedyna Taka gwarantuje opiekę asystentów, jednocześnie oczekując od niej dania z siebie jak najwięcej, zgodnie z hasłem, którym się kieruje: wszystko wedle możliwości. Fundacja swoimi działaniami przypomina, że osoby niepełnosprawne, choć mają czasem trudniej, mają prawo do szczęśliwego życia i równego traktowania. Przede wszystkim jednak wybory mają przypomnieć o tym, że kobieta na kółkach to też kobieta! Może być matką, żoną, kochanką czy szaloną businesswoman i spełniać się w tym co lubi. Zmiana wizerunkowa osób z niepełnosprawnością to misja fundacji Jedyna Taka.

W zeszłym roku Miss Polski na Wózku 2014 została Julia Torla, wyjątkowa dziewczyna, która swoją postawą mobilizuje zarówno osoby niepełnosprawne, jak i sprawne. Jej uroda doskonale harmonizuje z piękną duszą. Julia jest sportowcem i studentką; szczęśliwie zakochana, otoczona przyjaciółmi, stanowi najlepszy przykład tego, że wózek to fizyczne utrudnienie, które jednak nie skreśla osób niepełnosprawnych jako ludzi i nie wyklucza z życia społecznego. Podobnie jak pierwsza Miss Polski na Wózku 2013, Olga Fijałkowska, stanowi doskonały przykład, że chcieć to móc. Olga także jest studentką, rozwija się w modelingu i prowadzi szczęśliwe życie.

Miss 2014 (414 of 431)

 

 

Organizując wybory Miss Polski na Wózku 2015 Fundacja Jedyna Taka podkreśla, że są to wybory Miss. Ich celem jest wybranie najpiękniejszej. Wszystkie działania skupiają się na pięknej twarzy.

Fundacja rozumie, że niepełnosprawność może być związana z deformacjami sylwetki, ale podkreśla, że kobieta zadbana, to piękna kobieta! Dlatego w wyborach nie ma ograniczeń związanych z wymiarami, liczy się tylko piękno. I to jest uczciwe!

W trakcie Gali Finałowej przyznane zostaną tytuły Miss Polski na wózku 2015, I i II Wicemiss Polski na wózku 2015, Miss Foto, Miss Publiczności oraz Miss Popularności- finalistka z największą ilością głosów.
Wydarzenie odbędzie się w stolicy Polski a urząd Stołeczny Warszawa jest współorganizatorem wydarzenia Miss Polski na wózku 2015. Partnerzy: Qucikie, Dobry Projekt, Meyra, Windpoldźwig