Zaproszenie do Teatru STUDIO

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością przedstawiamy Państwu znakomity spektakl Teatru STUDIO „Ćwiczenia z Ionesco”.
Zapraszamy Państwa na najbliższe wystawienia grudniowe: 6.12.2011 o godzinie 18:00 i 7.12.2011 o godzinie 18:00 oraz styczniowe: 8.12.2011 o godzinie 19:00 i 9.12.2011 o godzinie 19:00.

Bilety w cenie: Normalny 60 zł, Ulgowy 40 zł.
• K A S A · T E A T R U •  tel. 22 656 69 41 • bilety@teatrstudio.pl

 Kapitalna muzyka, świetnie dopracowana choreografia, dynamizm przekazu – porywają (…) Jest szansa, że ich przedstawienie zapoczątkuje nową historię Studia, w którym w dobrym repertuarze, grać będzie świetny zespół, prowadzony przez ludzi mających określoną wizję teatru.
Lidia Raś, „Polska Times”

Spektakl przepełniony jest refleksyjnym humorem, poruszający i inspirujący do tego, by bliżej przyjrzeć się Ionesco i … sobie.”
Magdalena Bartnik, „Zwierciadło”

 

W pierwszej kolejności uderza widza niezwykła plastyczność przedstawienia
Karolina Matuszewska, „ Nowej Siły Krytyczna”

Ćwiczenia z Ionesco reżyseria: Grzegorz Bral
współpraca reżyserska: Krzysztof Majchrzak
występują:
Marta Dobecka, Lena Frankiewicz, Irena Jun, Marta Malinowska, Monika Obara, Monika Świtaj, Stanisław Brudny, Dariusz Jakubowski, Mateusz Lewandowski, Janusz Stolarski, Krzysztof Strużycki

 

Ćwiczenia z Ionesco to kilka etiud, z których każda odnosi się do fragmentów z innej sztuki autora. Są etiudy oparte na tekście, są też oparte na milczeniu i samym ruchu, są też etiudy będące połączeniem tekstu, ruchu i obrazu. Naszym założeniem było powołanie nieco odrębnej konwencji do każdej etiudy. Kiedy czyta się sztuki Ionesco, stereotypowe przyporządkowywanie go do „teatru absurdu” wydaje się nieaktualne. To życie jest groteskowe i absurdalne. Ionesco jedynie wydobywa z rzeczywistości to, co w niej i tak jest zawarte.Więcej http://teatrstudio.pl/spektakl/cwiczenia-z-ionesco/