Inauguracja

Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki

zaprasza na

Inaugurację Roku Akademickiego 2021 / 2022

Uroczystość odbędzie się dnia 23 października 2021 roku o godzinie 10.00.

Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19 serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystości za pośrednictwem wideokonferencji,
zapisując się za pomocą przycisku „Dołącz”.

 

10:00 INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2021 / 2022
dla studentów studiów licencjackich, magisterskich w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki
W trakcie inauguracji przedstawione zostaną informacje na temat:

• organizacji roku akademickiego 2021/2022
• sposobu prowadzenia zajęć dydaktycznych
• zaliczenia praktyk zawodowych
• przystępowania do zaliczeń i egzaminów

Dołącz

Wykład inauguracyjny pt. „Świat po pandemii – społeczne i edukacyjne doświadczenia i wyzwania przyszłości” Prof. zw. dr hab. Jacek Męcina – prawnik, polityk społeczny, ekspert z zakresu prawa pracy i stosunków pracy oraz polityki zatrudnienia, polityki rynku pracy i dialogu społecznego. Od 1993 roku pracownik Instytutu Polityki Społecznej WNPiSM Uniwersytetu Warszawskiego,  w latach 2016 – 2019 Dyrektor Instytutu Polityki Społecznej, obecnie Kierownik Katedry Ustroju Pracy i Rynku Pracy. Wcześniej wicedyrektor Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych (1997–2000). Członek rady programowej  dwumiesięcznika Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i kwartalnika Dialog Społeczny, kolegium redakcji Polityki Społecznej. Stypendysta Europejskiego Programu TEMPUS (1997) i Fundacji Alexandra von Humboldta (2001-2002). Jego zainteresowania koncertują się na polityce zatrudnienia i rynku pracy, prawie pracy i zbiorowych stosunków pracy, ubezpieczeniach oraz warunkach funkcjonowania dialogu społecznego w Polsce i w krajach UE. Ceniony wykładowca i nauczyciel akademicki, badacz problemów młodzieży, w tym związków edukacji z perspektywami na rynku pracy, inicjował innowacyjne studia dla nauczycieli, doradców zawodowych, redaktor i współautor podręczników dla młodzieży.

Pasje badawcze łączy z zaangażowaniem w aktywność publiczną jako członek Trójstronnej Komisji ds. Społeczno – Gospodarczych, a obecnie  Rady Dialogu Społecznego, wiceminister gospodarki i pracy odpowiedzialny za problemy prawa pracy, wynagrodzeń, dialogu społecznego i rynku pracy (2005), a latach 2012 – 2015  Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W latach 2016 – 2018 był członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Mediator z listy Ministra Pracy, członek Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP.

Kilka ważnych wskazówek odnośnie obsługi wirtualnej auli wykładowej:

Jeśli po rejestracji za pomocą powyższych przycisków „Dołącz” nie otrzymałeś wiadomości e-mail od Opiekuna Wykładu z linkiem do wirtualnej auli wykładowej, koniecznie sprawdź folder SPAM / Poczta niechciana.
W razie braku maila od Opiekuna Wykładu, zarejestruj swój udział ponownie tuż przed startem wykładu.

W przypadku problemów technicznych w wirtualnej auli wykładowej (np. zawieszenie obrazu, dźwięku wykładowcy, błędu czatu) w pierwszej kolejności proszę kliknąć przycisk “Połącz ponownie“, na górze strony. Nie odświeżaj strony!

 

Rekrutacja