Konkurs „W poszukiwaniu Natury 2000”

Plakat_1Szanowni Państwo,

w imieniu Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, serdecznie przypominamy o trwającym konkursie „W poszukiwaniu Natury 2000” i zachęcamy wszystkich studentów do wzięcia w nim udziału.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie materiału promującego ideę ochrony przyrody w ramach Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. Artykuły powinny zawierać od 3 do 5 tysięcy znaków ze spacjami, natomiast materiał audiowizualny powinien trwać maksymalnie 5 minut.

Prace można zgłaszać do 30 listopada 2014 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień 2014 r. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody pieniężne!

W celu zainspirowania studentów do podjęcia tematu wyjątkowości polskiej przyrody, przygotowaliśmy zbiór tekstów nt. wybranych gatunków chronionych oraz zagadnień dotyczących Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdą Państwo w załączonym Regulaminie oraz formularzu zgłoszeniowym. 

Konkurs organizowany jest w ramach kampanii „Poznaj swoją Naturę”. Jej celem jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa polskiego związanej z ochroną przyrody na obszarach Natura 2000. Patronami medialnymi konkursu są portale: Ekologia.pl oraz dlastudenta.pl.

Więcej informacji o kampanii „Poznaj swoją Naturę” oraz o Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 można znaleźć na:

 

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy